شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات تزپارک

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه تز پارک به دقت ملاحظه فرمایید.

برند تزپارک، نام و لوگوی مربوط به آن به صورت رسمی در مراجع رسمی مربوطه جهت ارایه خدمات مدیریت پارک حاشیه‌ای بصورت قانونی ثبت شده است، هر گونه استفاده بدون مجوز از این برند، نام و لوگو و یا سوء استفاده از آن ممنوع و شامل پیگیرد قانونی می‌شود.

ورود کاربران به وب‏‌سایت تز پارک هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری و سایر خدمات ارائه شده توسط تز پارک به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات تز پارک است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین تزپارک از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تز پارک ارتباط منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و مصوب شورای اسلامی شهرهای طرف قرارداد است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه می باشد. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های تز پارک ارتباط تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از محصول و سایت‌های تابعه به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری ای که در فرم ثبت نام درج شده است، از طریق اپلیکیشن، وب سایت و یا ussd مشخص شده اقدام به خرید اعتبار کیف پول پارک حاشیه‌ای نموده و از طریق اعتبار خریداری شده اقدام به پرداخت هزینه پارک خودرو خود خواهد کرد.

تعریف ارایه‌دهنده خدمات و شرایط خدمات فروخته شده

تزپارک بر اساس قراردادهای ارایه خدمات پارکومتر و مدیریت پارک حاشیه‌ای با شهرداری‌های شهرهای محل فعالیت خود و با توجه به مصوبات شورای اسلامی شهرها در خصوص تعرفه‌های پارک حاشیه‌ای، فعالیت می‌کند.

 • کاربر از طریق اپلیکیشن، سرویس USSD و وبسایت تز پارک (www.parkometr.ir) اقدام به افتتاح حساب کاربری می‌کند.
 • هنگام افتتاح حساب کاربری و یا ورود مجدد به حساب، رمز عبور به شماره موبایل اظهاری از طرف کابر ارسال می شود.
 • هنگام افتتاح حساب کاربری، اطلاعات نام، نام خانوادگی و شماره پلاک کاربر در فرم مربوطه از طرف کاربر بایستی تکمیل شود.
 • مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود مطلقاً به‌عهده‌ی شخص کاربر است، در نتیجه ضروری است که کاربر در حفظ اطلاعات حساب کاربری خود حداکثر اقدامات لازم را مبذول دارد.
 • انجام خرید اعتبار از طریق درگاه معتبر انجام می‌شود.
 • مبلغ هزینه‌ی پارک در فضای پارک حاشیه ای از طرف شورای اسلامی شهر تعیین می‌شود.
 • درصد مالیات بر ارزش افزوده بر اساس مصوبات مراجع رسمی اعمال می‌شود و مبلغ آن به میزان ابلاغی، از کاربر دریافت می‌شود.
 • پلاک خودرو در هنگام ثبت نام اولیه، توسط کاربر در فرم مربوطه درج می‌شود و کیف پول پارک حاشیه‌ای بر اساس این پلاک شناسایی می‌شود.
 • شهروند از طریق وبسایت www.parkometr.ir و با استفاده از پلاک و کد ورود ارسالی به شماره موبایل اظهار کرده خود، امکان ورود به حساب کاربریش را دارد.
 • در وبسایت www.parkometr.ir از طریق حساب کاربری امکان خرید اعتبار و جود دارد.
 • رسید خرید اعتبار برای کاربران پس از انجام خرید صادر می‌شود.
 • پس از خرید اعتبار پارک حاشیه‌ای، امکان عودت آن و یا عودت هزینه‌ی آن وجود ندارد.
 • مبالغ خرید اعتبار جهت شارژ کیف پول پارک حاشیه‌ای به صورت مبالغ مشخص می‌باشد که بایستی یکی از این مبالغ توسط کاربر انتخاب شود.
 • شارژ کیف پول پارک حاشیه‌ای صرفاً جهت استفاده در پارک در حاشیه معابر می‌باشد.
 • هر شخص جهت استفاده از امکان پارک آنلاین در حاشیه معابر می باید نسبت به ایجاد یک کیف پول پارک حاشیه‌ای شخصی برای خود اقدام نماید.
 • در صورت خرید اعتبار جهت شارژ کیف پول پارک حاشیه‌ای در صورتی که عملیات پارک بر اساس اعتبار موجود صورت نگیرد عواقب ناشی از عدم پرداخت و جریمه خودرو بر عهده شخص می‌باشد.
 • روش‌های موجود جهت شارژ کیف پول پارک حاشیه‌ای به روش‌های زیر امکان پذیر می‌باشد:
 • وبسایت www.parkometr.ir
 • اپلیکیشن موبایلی نسخه اندروید و IOS
 • از طریق USSD
 • کلیه درگاه‌های مورد استفاده برای خرید اعتبار از طریق درگاه‌های مجوزدار مورد تایید بانک مرکزی صورت می‌گیرد.
 • کیف پول پارک حاشیه‌ای ایجاد شده در هر شهر قابل استفاده در شهر دیگر نمی‌باشد. و مبلغ موجود در یک کیف پول پارک حاشیه ای قابل انتقال به کیف پول پارک حاشیه‌ای دیگر نیست.
 • برای هر اپلیکیشن نصب شده امکان تعریف تنها یک پلاک خودرو وجود دارد، در صورت تغییر شماره پلاک، مبلغی به عنوان کارمزد دریافت می‌شود.
 • در کلیه تراکنش های مالی خرید اعتبار برای کیف پول پارک حاشیه‌ای مالیات بر ارزش افزوده کسر می‌گردد.
 • بعد از انجام عملیات پارک و کسر هزینه از کیف پول پارک حاشیه ای، در صورت انصراف از پارک در هر زمان زودتر از پایان اعتبار کسر شده مابقی مبلغ اعتبار کسر شده به حساب کیف پول پارک حاشیه‌ای برگشت خواهد خورد.
 • در صورتی که کاربر قصد تغییر شماره پلاک حساب کاربری خود را داشته باشد، مبلغی به عنوان کارمزد تغییر شماره پلاک از کیف پول الکترونیکی کاربر کسر می‌شود.
 • به فراخور مناسبت‌های زمانی مختلف، تز پارک اعتبارهای تشویقی به کاربران اختصاص می‌دهد که این بسته‌های تشویقی برای استفاده‌ی شخصی وی در نظر گرفته شده و به همین دلیل می‌‌بایست از انتقال و فروش آن‌ها اجتناب نماید.
 • کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار ناشی از بسته‌های تشویقی غیرقابل‌تبدیل به وجه نقد است و از این رو کاربر نمی‌‌تواند وجه معادل بسته‌های تشویقی را از تزپارک مطالبه نماید.
 • جریمه ناشی از عدم دقت کاربر در انتخاب سرویس و محل پارک بر عهده خود کاربر است.
 • در صورت استفاده از سامانه پیامکی برای پارک، هزینه پیامک ارسالی کاربر، توسط خودش پرداخت خواهد شد.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات تز پارک استفاده می‏‌کنید، اعتبار پارک حاشیه‌ای می‌خرید و یا هزینه پارک را از طریق اپلیکیشن پرداخت می‌کنید و یا به تز پارک ارتباط ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که تز پارک به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد تز پارک برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه تز پارک را در پروفایل خود لغو کنند.  توجه داشته باشید که 10002363 تنها شماره‌‌ای است که تز پارک از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت خرید اعتبار، پرداخت هزینه پارک و وضعیت را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد. 

همچنین ممکن است تز پارک از طریق شماره 10002363 برای برخی کاربران یا مشتریان خود، سوال نظرسنجی ارسال کند.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان تز پارک، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام تز پارک است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به شرکت اطلاع دهید. بدیهی است در صورت تغییر سرشماره، اطلاع رسانی رسمی از طرف این شرکت برای کاربران انجام خواهد شد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

تز پارک به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

تز پارک متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت تز پارک، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات تز پارک، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط تز پارک جزئی از اموال تز پارک محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار تز پارک است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای تز پارک محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط تز پارک  و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار تز پارک است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. در صورت استفاده از هر یک از خدمات تز پارک، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.parkometr.ir است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت تز پارک در حوزه مدیریت پارک حاشیه ای و مشخصا سرویس ارائه شده هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.parkometr.ir و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره  ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

نحوه استفاده از سرویس

تزپارک ممکن است اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران ازاپلیکیشن، وبسایت و دیگر بسترهای ارائه خدمات خود را ثبت کند. از این اطلاعات برای بهینه‌سازی کیفیت سرویس استفاده می‌شود.

اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده و شبکه اینترنت

تزپارک ممکن است اطلاعات مربوط به دستگاهی که شما از طریق آن از سرویس استفاده می‌کنید (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت‌افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه 3G، وای‌فای (WiFi) و غیره را ذخیره کند.

استفاده از اطلاعات

اطلاعاتی که در اپلیکیشن و سایت ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد:

-ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات

-ارتباط تزپارک با کاربر جهت اطلاع‌رسانی

-شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژه هر کاربر.

 محتوا

تزپارک در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی پرداخت هزینه پارک حاشیه ای و یا اطلاع رسانی رویدادهای خاص محتواهایی را از طریق کانال های اطلاع رسانی اعلام شده‌ (وبسایت و اپلیکیشن) تولید و ارائه می کند.

در صورتی که محتوای اشاره شده مربوط به اطلاع رسانی رویدادی باشد که تز پارک در خصوص تولید آن هیچ نقشی نداشته است و از طریق کانال های رسمی فقط منتقل نموده است در خصوص آن محتوا مسئولیتی به عهده نمی گیرد.

سیاست قیمت گذاری

سیاست قیمت‌‏گذاری بر اساس مصوبات رسمی، شورای اسلامی شهر و ابلاغات و سیاست‌های شهرداری انجام می‌شود همچنین در خصوص میزان مالیات بر ارزش افزوده خدمات ارایه شده، بر اساس مصوبات مراجع رسمی اقدام می‌شود.

طرح های تشویقی

تز پارک به صلاحدید بر اساس سیاست‌های تشویقی خود و یا با همکاری با شهرداری‌ها در جهت فرهنگ‌سازی طرح های تشویقی مانند اختصاص اعتبار به کاربر و یا دیگر طرح ها اقدام می‌کند.

نمایندگی

تز پارک هیچ‌گونه نمایندگی در جهت ارا‌ئه خدمات مدیریت پارک حاشیه‌ای، خرید اعتبار و پرداخت هزینه پارک اعطا نمی‌کند.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، تز پارک هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

تز پارک خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.